31.5.2016

Den otevřených dveří COMETT PLUS

V sobotu 14. května 2016 jsme uspořádali první ročník akce „Den otevřených dveří COMETT PLUS“ (DOD).

Akce měla dva cíle. Prvním cílem bylo představení naší dopravní firmy nejširší veřejnosti, druhým cílem bylo získání nových řidičů, kterých je v současné době nedostatek. Akce se shledala s vysokým zájmem veřejnosti, účastnilo se jí cca 2 600 lidí. Zájem veřejnosti nás velice potěšil.

V rámci akce DOD bylo možné si prohlédnout skoro celý areál firmy – opravárenskou a servisní halu, mycí linku nákladních vozidel a autobusů, plnící stanici a technologii CNG. Obory činnosti, které nebylo možné vidět přímo v areálu firmy (cestovní kancelář, čerpací stanice, provoz lomů Slapy u Tábora a Libodřice u Kolína atd.), jsme představili na videu, které běželo po celou dobu akce na obrazovce.

Největší zájem byl o vystavenou dopravní techniku, která byla rozmístěna na venkovní ploše a byla zpřístupněna k prohlédnutí. Každý si mohl podrobně prohlédnout městské, linkové i zájezdové autobusy, dále lomový stroj TEREX, tahače, nákladní auta, návěsy, přívěsy na převoz kol atd. Největší radost z toho měly především děti, které si mohly sednout za volant tahače, lomového stroje i autobusu.

Velký zájem byl o okružní jízdy historickými autobusy – Škoda 706 RTO Mex a Ikarus 280. V rámci DOD se uskutečnila i rozlučková jízda posledního autobusu Ikarus 412 v České republice.

Autobusy jezdily v pravidelných intervalech po celou dobu akce (od 10:00 – 15:00 hodin) a vždy byly zcela zaplněné.

Ke zdárnému průběhu akce přispělo i slunečné počasí, které k nám nalákalo celé rodiny a všichni si mohli užít den plný techniky a zábavy. Každý z hostů od nás také obdržel malý dárek – dospělí dostali švédskou utěrku do auta a děti bublifuk a pastelky.

S velkým ohlasem se setkalo i občerstvení, které jsem pro naše hosty připravili.

Velice nás těší kladné odezvy, které se po akci objevily v tisku a na sociálních sítích a už nyní se těšíme na další setkání s Vámi v budoucnu.