Upozornění pro cestující MHD


Upozornění pro cestující MHD

S platností od pondělí 1.3.2021 do odvolání nebudou obsluhovány školní spoje na základě vyhlášeného nouzového stavu a uzavření všech stupňů škol z důvodu šíření koronaviru COVID-19. Provoz bude zachován jako v pracovních dnech mimo školní vyučování.

Zároveň s tím zůstává v platnosti zrušení používání předních dveří pro nástup a výstup cestujících MHD a doplňkový prodej jízdenek u řidiče z důvodu ochrany řidičů ze dne 5.10.2020.

Upozornění pro cestující

Z důvodu ukončení 2. etapy rekonstrukce Budějovické ulice se provoz MHD od pondělí 26. 10. 2020 vrací na původní trasy linek.

Zastávka Poliklinika je posunuta ve směru na AN. před budovu polikliniky, ve směru na Křižíkovo náměstí před sokolovnu. 

 

Uzavírka Budějovické ulice

Od pondělí 1. 2. 2021 platí úplná uzavírka části Budějovické ulice. To si vyžádá změny ve vedení MHD. Podrobný popis změn ve vedení tras linek MHD je možné najít zde.

Po dobu úplné uzavírky Budějovické ulice v době od 1. 2. 2020 do odvolání, nebudou obsluhovány zastávky Poliklinika a Křižíkovo náměstí - směr aut. nádraží (náhradní zastávka Na Parkánech). 

Autobusy MHD pojedou po stanovaných objížďkových trasách.

Z důvodu změny vedení linek č. 60 a 61 nebudou obsluhovány bez náhrady zastávky Tržní náměstí a U Střelnice ve směru na Žižkovo náměstí.

Výlukové jízní řády platné od 1. 2. 2021 je možné stáhnout ve formátu .pdf zde

Postupně jsou aktualizovány i zastávkové jízdní řády na této www adrese.

Prozatím do odvolání platí rozhodnutí o mimořádném zavedení letního provozu z 23.3.2020

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ MHD

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu od pondělí 5.10.2020 do odvolání je zrušena možnost používání předních dveří pro nástup a výstup cestujících v autobusech MHD a zastaven doplňkový prodej jízdenek u řidiče.

SMS a SEJF jízdenky

Od 1. 9. 2015 je možné zakoupit jízdenku pomocí SMS nebo aplikace SEJF. Více informací zde.

Upozornění na ukončení platnosti některých jízdenek MHD

Zadní stranaS platností od 1. ledna 2014 skončila platnost jednotlivých jízdenek, které nemají na rubové straně uveden rok vydání (viz. obrázek – VZOR 2013). Jedná se o jízdenky v hodnotách od 3,- Kč  do hodnoty 15,- Kč vydávané do začátku roku 2012 a dále jízdenky s platností 24 hodin a 7 dnů (168 hodin). Od roku 2012 je již rok vydání na zadní straně jízdenek uváděn.

Prosíme cestující, pokud najdou ještě jízdenky bez uvedení roku vydání na rubové straně, aby je již nepoužívali, jinak se dostanou do rozporu s Tarifními a Přepravními podmínkami.

Děkujeme za pochopení.