Upozornění pro cestující MHD


Upozornění pro cestující linek 20, 21 a 30

S platností od pondělí 10.6.2024 předpoklad do neděle 5.1.2025 do odvolání pojedou linky č. 20, 21, a 30 po objízdné trase ulicí Jesenského a Blanická obousměrně. V ulici Jesenského budou zřízeny náhradní zastávky za zastávky Na Kouřimově. Náhradní zastávky budou umístěny v blízkosti křižovatky ulic Vožická a Jesenského. Obousměrná zastávka Vodňanského bude zrušena bez náhrady.

Upozornění pro cestující MHD

Z důvodu uložení inženýrských sítí ve dnech od 10.6. 2024 předpoklad do 19.6.2024 do odvolání bude zastávka Na Kopečku ve směru na Autobusové nádraží dočasně přemístěna cca o 40 m ve směru jízdy.

Upozornění pro cestující

Od neděle 3.3.2024 dochází v rámci celostátního termínu změn jízdních řádů k dílčí změně na linkách MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí. Konrétně na linkách číslo 17 a 40.

LINKA 17 - dochází k posunutí odjezdu spoje v pracovních dnech ze zastávky Sezimovo Ústí II Kovosvit na 7,20 hod (původně v 7,25 hod) tedy o 5 minut dříve! Do zastávky Tábor Klokoty točna pak příjezd v 7,48 hod (původně v 7,53 hod).

LINKY 40 – zařazena nová zastávka SMYSLOV NÁVES. Autobus pojede v pracovních dnech ze zastávky Tábor, Záluží škola a obslouží novou zastávku Smyslov náves a bude pokračovat do zastávky Tábor, Hlinice. Konkrétně se jedná o 5 spojů.

Oznámení pro cestující

Na základě rozhodnutí objednatele dopravy, kterým je SMOOT (Sdružení měst a obcí okresu Tábor) dochází s platností od 1. ledna 2023 k úpravě cen jízdného pro MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí.
Z toho důvodu bude od pondělí 5. prosince 2022 zastavena možnost nákupu 90-ti a 365-ti denních předplatních jízdenek (časových kuponů). Předplatní jízdenky na 15 a 30 dnů zůstávají v prodeji do 31. prosince 2022.
Prodej předplatních jízdenek (časových kuponů) s platností od 1. ledna 2023 bude zahájen od čtvrtka 15. prosince 2022.
Papírové jednotlivé jízdenky Vzory do roku 2022 (vzor je uveden na rubové straně jízdenky) bude možné využít do konce 30. června 2023 tak, že jejich složením budou dodrženy podmínky Tarifu platného od 1. ledna 2023 a jízdenky budou označeny ve stejný čas při nástupu do autobusu. Např jízdné 24,- Kč složené
z jízdenek za 10,- a 14,- Kč.

SMS a SEJF jízdenky

Od 1. 9. 2015 je možné zakoupit jízdenku pomocí SMS nebo aplikace SEJF. Více informací zde.

Jízdné je možné zaplatit bezkontaktní platební kartou přímo v autobusech MHD

S rokem 2020 přichází do provozu MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí nová možnost placení jízdného. V současné době je možné zakoupit jednorázové papírové jízdenky u smluvních prodejců, v jízdenkových automatech na vybraných zastávkách a v doplňkovém prodeji u řidiče. Další možností jsou pak SMS a SEJF jízdenky. Novinkou je zavedení možnosti platit jízdné přímo v autobusu za pomoci bezkontaktní platební karty.

Ve všech autobusech MHD je umístěn jeden nový označovač jízdenek, který tuto platbu umožňuje. Je odlišen modrou barvou (ostatní jsou oranžové) a na první pohled má jinou obrazovku displeje a v dolní části, pod štěrbinou pro označování papírových jízdenek, má umístěn platební terminál. Stačí na dotykovém displeji postupovat podle pokynů a na tři dotyky a přiložením karty bude zakoupení jízdenky provedeno. Na výběr bude ze čtyř variant. Plnocenné jízdné na 25 minut za 14,- Kč a na 60 minut za 16,- Kč, nebo zlevněné na 25 minut za 7,- Kč a na 60 minut za 8,- Kč. Po zaplacení kartou není vydávána žádná jízdenka. Zakoupit lze vždy jednu jízdenku. Platbu je možné v případě potřeby nákupu více jízdenek opakovat. V případě kontroly pak stačí přiložit kartu ke čtečce, kterou jsou pracovníci přepravní kontroly vybaveni, a ta platbu kartou ověří.

Podrobný návod k nákupu jízdenky pomocí bezkontatní platební karty naleznete zde (.pdf).

Upozornění na ukončení platnosti některých jízdenek MHD

Zadní stranaS platností od 1. ledna 2014 skončila platnost jednotlivých jízdenek, které nemají na rubové straně uveden rok vydání (viz. obrázek – VZOR 2013). Jedná se o jízdenky v hodnotách od 3,- Kč  do hodnoty 15,- Kč vydávané do začátku roku 2012 a dále jízdenky s platností 24 hodin a 7 dnů (168 hodin). Od roku 2012 je již rok vydání na zadní straně jízdenek uváděn.

Prosíme cestující, pokud najdou ještě jízdenky bez uvedení roku vydání na rubové straně, aby je již nepoužívali, jinak se dostanou do rozporu s Tarifními a Přepravními podmínkami.

Děkujeme za pochopení.

Ke stažení - Smluvní přepravní podmínky